Dzień dziecka to dla dzieci okazja, by miło spędzić czas i otrzymać wymarzone podarunki. Rodziców ten dzień może wprawiać w zakłopotanie, gdyż nie zawsze mają oni pomysł na odpowiedni prezent. Zatem co kupić z okazji dnia dziecka, aby maluch był zadowolony, a rodzice pewni, że prezent zapewni rozwój dziecka? Poniżej kilka dobrych pomysłów na prezenty.

Własny zestaw sztućców i zastawy

Nauczenie dziecka samodzielnego jedzenie to naprawdę trudna sztuka. Dzieci jednocześnie chcą jeść same, ale marudzą przy tym i często są niezadowolone. Do jedzenia mogą zachęcić ich ciekawe prezenty na dzień dziecka w postaci kompletu sztućców przeznaczonych dla dzieci lub zastawy w zabawne wzory. Taki mały upominek na pewno ucieszy dziecko i sprawi, że jedzenie stanie się momentem pozwalającym na użycie swojej własnej zastawy. Rodzice też docenią taki prezent, gdy zobaczą, jak wszystko szybko znika z talerzyka.

Ciekawe prezenty na Dzień Dziecka

Jaki prezent na dzień dziecka dla małego sportowca?

Jeśli nasze dziecko jest aktywnym sportowcem lub uczęszcza na inne zajęcia pozalekcyjne, na pewno przyda mu się prezent w postaci butelki termicznej. Jest ona znacznie wygodniejsza niż termos, a z łatwością utrzymuje temperaturę napoju. Taki gadżet przyda się także do szkoły. Zamiast butelki termicznej można kupić też butelkę z filtrem. Dzieciom uczęszczającym na zajęcia tańca, zajęcia sportowe, czy też obozy kilkudniowe, np. z harcerstwa, przyda się prezent w postaci torby lub walizki. W końcu zastanawiając się, jaki prezent na dzień dziecka wybrać, można celować w prezenty przydatne i praktyczne.

Butelka termiczna dla dzieci i silikonowym uchwytem

Co kupić z okazji dni dziecka? – Zabawki!

Jeśli chodzi o ciekawe prezenty na dzień dziecka, nie można zapomnieć o grach i zabawkach. Dzieci uwielbiają otrzymywać podarunki, które pozwolą się im potem bawić. Można wręczyć maluchom wymarzoną zabawkę, np. lalkę, sterowany samochód, czy misia przytulankę. Dla starszych dzieci sprawdzą się gry planszowe i puzzle. Szukając gier, warto rozglądać się za tymi edukacyjnymi.